вівторок, 11 листопада 2014 р.

Конспект уроку. "Узагальнення.Метали." Презентація.Відео.




Тема. Узагальнення та ситематизація знань з теми «Металічні елементи»

Мета. Узагальнити й закріпити знання учнів, отримані під час вивчення теми «Металічні елементи». Продовжити формування вміння учнів складати рівняння реакцій, які характеризують основні хімічні властивості металічних елементів та їх сполук.

Тип уроку. Урок узагальнення  та систематизація знань.

Форма уроку. Урок з використанням ІКТ. Калейдоскоп.

Обладнання. Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва. Ряд активності металів, таблиця розчинності, випереджувальні завдання, картки із завданнями, Медіа-центр. Відеодосліди.

Випереджувальні завдання. Презентації «Лужні метали.» , «Лужноземельні метали», «Алюміній», «Метали побічних підгруп.Ферум.»

Хід уроку

І. Організаційний етап.
Налаштування учнів на працю за допомогою гри «Розминка». Скласти слова (бажано на хімічну тему) із слова «Алюмінотермія»
Перевірка домашнього завдання. ( у зошитах) Провести самооцінювання.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Завдання:
1.Загальні фізичні і хімічні властивості металів.
2.Лужні метали (Натрій,Калій)
3.Амфотерні метали (Алюміній)
4.Метали побічних підгруп (Ферум)
5. Розвязування рівнянь.

ІІІ. Узагальнення та систематизація понять, структуризація знань про закони і теорії та їх застосування для пояснення нових фактів, аналізу фізичних явищ.

Проблема. Метали-це активні речовини чи ні?. Відповідь на це питання дамо в кінці уроку, а тепер пригадаємо фізичні властивості металів.
(пригадають, що найпластичніше є золото, тому з нього можна виготовляти дуже дрібні вироби, які демонструють слайди)

Бесіда.
  1. Фізичні властивості
  2. Хімічні властивості.
  3. Твердість.

Гра «Хрестики нулики»


Na
Mn
O
Ag
Cu
Al
Au
P
Si
Виграшний варіант –яку фізичну властивість демонструють метали.
                         

 
електропровідність 

Виграшний варіант- яку хімічну властивість демонструють метали  

Na
Mn
Be
K
Zn
Na
Al
P
Au

амфотерність
Виграшний варіант- яка твердість води


SO4-2
Mg
Cl-
Mn
Ca
CO3-2
Mg+2
HCO3-
Ca+2





Карбонатна

На які групи поділяються метали?
(Учні відповідають)

Випереджувальне завдання
Отже, пригадаємо властивості певних груп металів. Допоможуть учні, які готували це завдання вдома, складаючи презентації.
1.Лужні метали (Натрій,Калій)
2.Лужноземельні метали.
3.Амфотерні метали (Алюміній)
4.Метали побічних підгруп (Ферум)
Добування заліза можливе за допомогою реакції алюмінотермії.
Як впливає навколишнє середовище на метали, зокрема на залізо?
Як називається таке руйнування металу?

ІV. Формування вмінь  застосовувати знання в стандартних і нестандартних ситуаціях.

Гра «Знайди помилку.»
Реакції алюмінотермії та корозії показано на слайді, чи усе правильно написано?
 (Неправильний варіант)

Алюмотермія
2Fe2 O3 + Al→ 4Fe+ Al+3O2
Корозія
Fe + 2H2 O = Fe(OH)3
( правильний варіант)
 Алюмотермія
Fe2 O3 + 2Al→ 2Fe+ Al2 O3
Корозія
4Fe + 3O2 + 6H 2O = 4Fe(OH)3

Метали, як прості речовини є відновники чи окисники?
Вони віддають електрони,тому є відновниками.

Виконайте перетворення (див. слайди)

Напишіть відповідні рівняння реакцій. Вкажіть загальну кількість електронів у відновників

(Відповіді до перетворення)
1.Ca+SMgS         Ca0   -2eCa+2
2.2NaOH+2Al+6H 2O→2Na(Al(OH) 4)+3H2
       Al0    -3eAl+3
3.2Na+2H2O→2NaOH+H2   K0    -1e→ K+1
4. Zn+I2→ ZnI2           Zn0 -2e →Zn+2
5. 2Fe +3Br2→ 2FeBr2    Fe0 -3e →Fe+3
6. 3Cu+8HNO3 (розб)→3Cu(NO3)2 +2NO+4H2O
       Cu0  -2e→ Cu+2
7.Hg+ H2SO4(конц)→ HgSO4 +SO2 +H2 O
       Hg0  -2e→ Hg+2
Відповідь.15електронів

Розвязати задачу з підручника.
Який обєм водню виділиться за нормальних умов, якщо до 1.12г заліза добавити 18г хлоридної кислоти з масовою часткою хлороводню 10%.
(0.448л)

Гра «Розвяжи кросворд» (слайд 14)
Запитання кросворду.
1.Утворюється при взаємодії води та лужних металів
2.найлегший метал
3.витискувальний….
4.лужний метал
5.заряджена частинка речовини
6.К і S утворюють….
7.лужноземельний метал
8.метали з концентрованою нітратною кислотою чий “хвіст” утворюють?
9.кисень ,сонце, вода, залізо…? 
V.  Підсумок.
Метали є дуже активні речовини.

Домашнє завдання.



Презентації учнівські
Лужні метали
https://www.slideshare.net/secret/gfnWd8J89MpfPx

Лужноземельні метали
https://www.slideshare.net/secret/Gs6HgmZsyZ8fBm

Амфотерні метали.Алюміній.
https://www.slideshare.net/secret/emMwOdeLyVbfE

https://www.slideshare.net/secret/4Tati65l4xypiU

Метали побічних підгруп
 https://www.slideshare.net/secret/f9q2Ow3qq7nbPz

Презентація уроку 

https://www.slideshare.net/secret/lvQJrqJnA6LJpi
   
Відео

 Добування заліза алюмінотермією

Взаємодія заліза з нітратною кислотою

Немає коментарів:

Дописати коментар